STRONA GŁÓWNA

SMART BUILDINGS & SMART CITIES

 

Szanowni Państwo,
 
Budownictwo jest jednym z najważniejszych sektorów naszej gospodarki to nie ulega wątpliwości. W domach żyjemy i pracujemy, odpoczywamy. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, ale też mogą być przyczyną frustracji i chorób, dlatego takie ważne jest by były zdrowe, przyjazne i efektywne energetycznie. Ten ostatni temat zaprząta głowę architektów, inżynierów i developerów coraz częściej ze względu na dyrektywy unijne, które już za chwilę będziemy zobowiązani spełnić.  Zgodnie z nimi najpierw budynki publiczne (od 2019 r.), a potem (od 2021 r.) wszystkie nowo wybudowane budynki, mają powstawać w standardzie zbliżonym do pasywnego, czyli wysoce efektywnym energetycznie. Większość developerów już dziś stara się takie projekty realizować. Ale sama efektywność energetyczna to nie wszystko. Liczba elementów, które trzeba uwzględnić tworząc zielony biurowiec wykracza poza warunki certyfikacji LEED czy Breeam. 
 
Najnowsze biurowce to swoiste fabryki, które mogą być producentami energii. Rozwiązania inżynierskie i filozofia zrównoważonego rozwoju, która ma coraz więcej zwolenników powoduje, że powstają projekty, które nie szkodzą, ale tworzą ekologiczne strefy w naszych miastach.
 
Budownictwem niskoemisyjnym zainteresowane są również władze miast, dlatego od dwóch lat na nasze konferencje zapraszamy przedstawicieli samorządów.  Warszawa przygotowuje kompleksowy plan przekształcenia miasta w zieloną wyspę. Jednym z takich rozwiązań jest idea obszarów niskoemisyjnych. Współpraca pomiędzy deweloperami i władzami miasta Gdańska przynosi również konkretne efekty. W biurowcach pojawia się coraz więcej stref usługowych dla mieszkańców jak  np. baseny i przedszkola.
 
O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas konferencji Smart Buildings & Smart Cities, która odbyła się 21 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 
 
Prelegentami podczas konferencji byli eksperci, naukowcy i praktycy. Konferencji towarzyszyła wystawa innowacyjnych rozwiązań oraz instalacja biura przyszłości. 
 
Zapraszamy do przeglądania prezentacji, które wyświetlane były podczas trwania konferencji tutaj
 
Już wkrótce na naszej stronie pojawi się relacja z konferencji. 
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony www. 
 
Elżbieta Wrzecionkowska
Dyrektor Programu Innovative Poland

 

 

Warsaw VoiceOrganizatorem konferencji jest wydawca anglojęzycznego magazynu The Warsaw Voice, od ponad 20 lat wspierający rozwój inwestycji w Polsce. Obecnie The Warsaw Voice jest multimedialną platformą składającą się z drukowanego magazynu The Warsaw Voice, portalu The Warsaw Voice Online oraz serwisu informacyjnego Daily. Dodatkowym uatrakcyjnieniem platformy jest tematyczny dodatek The Real Estate Voice.

AKTUALNOŚCI

Fundusze EOG i fundusze norweskie

2015-11-06

W Ministerstwie Środowiska rozpoczęły się prace programowe nad kolejną edycją funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i funduszy norweskich  w sektorze środowiska.

Obecnie prowadzimy analizy potencjalnych obszarów wsparcia i beneficjentów, przy uwzględnieniu potrzeb oraz zakresu i kwot wsparcia udzielanego z innych źródeł (w szczególności demarkacja z funduszami UE oraz krajowymi).

Po konferencji Smart Buildings & Smart Cities

2015-10-27

21 października 2015 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się kolejna konferencja z cyklu Innovative Poland zatytułowana - Smart Buildings & Smart Cities zorganizowana przez wydawnictwo The Warsaw Voice.

W konferencji, w której udział wzięło prawie 150 osób,  prelegentami byli eksperci, naukowcy i praktycy. Konferencji towarzyszyła wystawa innowacyjnych rozwiązań oraz instalacja biura przyszłości.